Liikenne SYYSLOMIEN aikana

Rautaveden Liikenne Oy liikennöi syyslomaviikot 42 ja 43 poikkeusaikataulujen mukaisesti. 16.10 - 27.10.2017

Viikolla 42 eli 16.10.-20.10.2017 ajamme seuraavat vuorot:

6.00 Punkalaidun –> Urjala 6.30
10.35 Sastamala –> Ikaalinen 11.50
12.40 Ikaalinen –> Sastamala 14.00
17.10 Urjala –> Punkalaidun 17.40

6.45 Huittinen –> Sastamala 7.30
7.30 Sastamala –> Huittinen 8.20
7.35 Sastamala –> Villilä 7.55
15.00 Hayo –> Huittinen –> Sastamala 15.40
16.15 Sastamala –> Huittinen 16.55

Viikolla 43 eli 23.10.-27.10.2017

ajamme kaikki muut vuorot normaalisti,
MUTTA VUOROA

15.00 Hayo - Huittinen - Sastamala 15.40
EI AJETA LAINKAAN!


Aikataulut

Talvi 8.8.2017 - 1.6.2018

Talviaikataulut PDF-muodossa

1. TOIJALA – PUNKALAIDUN / PUNKALAIDUN – TOIJALA

2. TOIJALA – URJALA / URJALA – TOIJALA

3. URJALA – PUNKALAIDUN / PUNKALAIDUN – URJALA

4. PUNKALAIDUN – ILLO – SASTAMALA

4. SASTAMALA – ILLO – PUNKALAIDUN

5. YHDISTELMÄ URJALA – PUNKALAIDUN – SASTAMALA /
SASTAMALA – PUNKALAIDUN – URJALA

6. HUITTINEN – PEHULA – SASTAMALA /
SASTAMALA – PEHULA – HUITTINEN

7. SASTAMALA – KARKKU – KYRÖSKOSKI – IKAALINEN /
IKAALINEN – KYRÖSKOSKI – KARKKU – SASTAMALA

8. YHDISTELMÄ HUITTINEN – SASTAMALA – KYRÖSKOSKI /
IKAALINEN – SASTAMALA – HUITTINEN

9. TAIPALE – SUODENNIEMI – SASTAMALA /
SASTAMALA – SUODENNIEMI – TAIPALE


MERKKIEN SELITYKSET




Aikuisen
kertalipun hintoja
1.6.2016 alkaen
Matka KM
enintään
Hinta
euroa
6 3,30
9 3,60
12 3,90
16 4,70
20 5,50
25 6,10
30 6,80
35 7,40
40 8,20
45 9,30
50 10,10
60 11,80
70 13,70
80 15,50
90 17,30
100 18,70

1. TOIJALA – PUNKALAIDUN / PUNKALAIDUN – TOIJALA

Koulp       Koulp
7.15 TOIJALA linja-autoasema 7.15
7.30 Riisikkala 6.55
7.45 Urjala rautatieasema 6.45
X Urjalan yhtenäiskoulu X
7.50 URJALA linja–autoasema 6.40
8.00 URJALA linja–autoasema 6.30
X Urjalankylä X
8.10 Tursa 6.10
X Koosanmaa l
8.40 Oriniemi l
8.50 PUNKALAIDUN 6.00


2. TOIJALA – URJALA / URJALA – TOIJALA

Koulp       Koulp
7.15 TOIJALA linja-autoasema 7.15
7.30 Riisikkala 6.55
7.45 Urjala rautatieasema 6.45
X Urjalan yhtenäiskoulu X
7.50 URJALA linja–autoasema 6.40


3. URJALA – PUNKALAIDUN / PUNKALAIDUN – URJALA

Ma-Pe       Ma-Pe
6.00 PUNKALAIDUN 17.40
6.10 Tursa 17.30
X Urjalankylä X
6.30 URJALA linja–autoasema 17.10


    Koulp
Pe
Koulp
Ma-To
PUNKALAIDUN 8.55 12.30
Oriniemi X X
Liitsola 9.05 12.40
Halkivaha 9.15 12.50
Vehmaankulma X X
Honkola 9.25 13.05
URJALA linja–autoasema 9.35 13.15


    Koulp
Pe
Koulp
Ma-To
URJALA linja–autoasema l 14.25
Urjalan yhtenäiskoulu 11.40 14.30
URJALA linja–autoasema 11.45 l
Honkola (Urjala) 11.55 14.45
Vehmaankulma X X
Halkivaha 12.05 14.55
Vammala tienhaara Pynnä X X
Halkivaha 12.15 15.05
Liitsola X X
Oriniemi X X
Punkalaidun 12.35 15.25


4. PUNKALAIDUN – ILLO – SASTAMALA

    Koulp
Koulp
Haukankoski 6.45 l
PUNKALAIDUN koulukeskus 6.55 15.20
Illo 7.15 15.30
SASTAMALA linja-autoas. 7.35 15.55
VAMMALA ammattikoulu 7.40 l


4. SASTAMALA – ILLO – PUNKALAIDUN

    Koulp
Koulp
VAMMALA ammattikoulu 13.55 16.00
SASTAMALA linja-autoas. 14.00 16.05
Roismala 14.10 l
Tyrväänkylän koulu X l
Illo 14.30 16.30
PUNKALAIDUN koulukeskus 14.50 16.40
Haukankoski (tarvittaessa) T T


5. YHDISTELMÄ URJALA – PUNKALAIDUN – SASTAMALA / SASTAMALA – PUNKALAIDUN – URJALA

Koulp
Pe
Koulp
Ma-To
      Koulp
11.45 14.25 Urjala 17.10
12.35 15.25 Punkalaidun 16.40
15.55 15.55 Sastamala linja-autoas. 16.05



6. HUITTINEN – PEHULA – SASTAMALA / SASTAMALA – PEHULA – HUITTINEN

    Koulp
Koulp
HAYO l 15.00
HUITTINEN linja-autoas. 6.45 15.02
Kiviniemi X 15.10
Pehula 7.00 15.20
Kiikka koulukeskus 7.10 15.25
Kiikka uimahalli X X
Ammattikoulu tienhaara 7.25 15.35
Lukio X l
SASTAMALA linja-autoas. 7.30 15.40


    Koulp
Kiikka koulukeskus 15.05
Kauvatsa tienhaara l
Jussinpelto tienhaara 15.10
Pehula 15.15
Kiikka koulukeskus 15.20
Kilpijoki 15.30
Kiviniementie 15.40
Villilä 15.45
Pehula 15.55


    Koulp
Kiikka ala-aste 13.05
Pehula ala-aste 13.10
Jussinpelto tienhaara X
Honkola X
Villilä 13.20
Perkiön tienhaara 13.25
Kilpijoki 13.30
Kiikka tienhaara/Valtatie 12 13.40
Sastamala linja-autoasema 14.00


    Koulp
Koulp Koulp Koulp Koulp
SASTAMALA linja-autoas. 7.30 7.35   14.00 16.15
Ammattikoulu tienhaara l X   l 16.20
Kiikka tienhaara 7.45 l   14.15 l
Kiikka koulukeskus l 7.45   l 16.30
Villilä l l 8.05 l l
PEHULA l l l 14.30 16.40
Jussinpelto tienhaara l X 8.15 l l
Kiikka koulukeskus l l 8.25 14.40 l
Kauvatsa tienhaara X l l   l
Villilä 7.55 7.55 l   l
Karhiniemi 8.00   l   l
Kilpijoki l   8.35   l
Kiviniementie l   8.40   X
PEHULA l   8.45   l
Kiikka koulukeskus l   8.55   l
HUITTINEN linja-autoas. 8.15       16.55
Hayo 8.20        

7.35 Sastamalasta lähtevällä vuorolta vaihtoyhteys
Villilässä Huittisiin menevään vuoroon.


7. SASTAMALA – KARKKU – KYRÖSKOSKI – IKAALINEN / IKAALINEN – KYRÖSKOSKI – KARKKU – SASTAMALA

Ma-Pe Koulp       Ma-Pe Koulp
12.40 l IKAALINEN 11.50 l
X l Osara tienhaara X l
12.55 16.35 Kyröskoski 11.35 16.35
l 16.40 Hämeenkyrö l l
l X Herttuala l l
X 16.55 Haukijärvi X X
13.25 17.10 Mouhijärvi 11.10 l
X 17.20 Häijää kiertoliittymä 11.00 16.15
13.40 17.25 Karkku 10.55 16.05
X 17.30 Heinoo tienhaara 10.45 16.00
l l Ammattikoulu l 15.55
14.00 17.40 SASTAMALA linja-autoas. 10.35 15.50



8. YHDISTELMÄ HUITTINEN – SASTAMALA – KYRÖSKOSKI / IKAALINEN – SASTAMALA – HUITTINEN

Koulp       Koulp
15.02 HUITTINEN 16.55
15.20 Pehula 16.40
15.25 Kiikka 16.30
15.40 SASTAMALA linja-autoas. 16.15
15.50 SASTAMALA linja-autoas. 14.00
16.05 Karkku 13.40
16.15 Häijää kiertoliittymä X
16.35 Kyröskoski 12.55
l IKAALINEN 12.40

16.15 = Sastamalassa autonvaihto


9. TAIPALE – SUODENNIEMI – SASTAMALA / SASTAMALA – SUODENNIEMI – TAIPALE

Koulp       Koulp
6.50 Taipale 15.15
7.00 Suodenniemi 15.05
7.25 Myllymaa 14.35
7.35 Vaununperä 14.20
X Muistolan koulu 14.10
7.55 SASTAMALA linja-autoas. 14.00





MERKKIEN SELITYKSET
Ma-Pe = maanantaista perjantaihin
Ma-To = maanantaista torstaihin
Pe = perjantaisin
Koulp = koulupäivinä
X = auto pysähtyy tarvittaessa ilman tarkkaa kellonaikaa
T = tarvittaessa
l = auto ei käy paikkakunnalla




Pidätämme oikeuden viranomaisten luvalla aikataulujen muutoksiin.
Myöhästymistapauksissa emme vastaa mahdollisesti katkeavista jatkoyhteyksistä.