Talvi 8.8.2019 - 29.5.2020

TALVIAikataulut kuvamuodossa (JPG)



1. TOIJALA – PUNKALAIDUN – TOIJALA

2. TOIJALA – URJALA – TOIJALA

3. URJALA – PUNKALAIDUN – URJALA

4. PUNKALAIDUN – ILLO – SASTAMALA

4. SASTAMALA – ILLO – PUNKALAIDUN

5. YHDISTELMÄ
URJALA – PUNKALAIDUN – SASTAMALA
SASTAMALA – PUNKALAIDUN – URJALA

6. SASTAMALA – HUITTINEN

7. HUITTINEN – PEHULA – SASTAMALA

7. KIIKKA – SASTAMALA

7. SASTAMALA – PEHULA – HUITTINEN

8. KIIKKA - VILLILÄ

9. KEIKYÄ – SASTAMALA

10. SASTAMALA – KARKKU – KYRÖSKOSKI – IKAALINEN
IKAALINEN – KYRÖSKOSKI – KARKKU – SAStAMALA

11. YHDISTELMÄ
HUITTINEN – SASTAMALA – KYRÖSKOSKI
IKAALINEN – SASTAMALA – HUITTINEN

12. HUITTINEN – RAUMA – HUITTINEN

13. SASTAMALA – HUITTINEN – ORIPÄÄ

14. ORIPÄÄ – VUORENMAA – HUITTINEN

Merkkien selitykset

Aikuisen kertalipun hintoja 1.8.2019 alkaen
Huom! Poikkeushinnat vuoroilla 6 ja 12!
Matka KM enintään Hinta euroa
6 3,30
9 3,60
12 3,90
16 4,70
20 5,50
25 6,10
30 6,80
35 7,40
40 8,20
45 9,30
50 10,10
60 11,80
70 13,70
80 15,50
90 17,30
100 18,70

 

1. TOIJALA – PUNKALAIDUN – TOIJALA

Koulp       Koulp
7.15 TOIJALA linja-autoasema 7.10
7.30 Riisikkala 6.50
7.45 Urjala rautatieasema 6.40
X Urjalan yhtenäiskoulu X
7.50 URJALA linja–autoasema 6.35
8.00 URJALA linja–autoasema 6.30
X Urjalankylä X
8.10 Tursa 6.10
X Koosanmaa |
8.40 Oriniemi |
8.50 PUNKALAIDUN 6.00


2. TOIJALA – URJALA – TOIJALA

Koulp       Koulp
7.15 TOIJALA linja-autoasema 7.10
7.30 Riisikkala 6.50
7.45 Urjala rautatieasema 6.40
X Urjalan yhtenäiskoulu X
7.50 URJALA linja–autoasema 6.35



3. URJALA – PUNKALAIDUN – URJALA

Ma-Pe Koulp       Koulp Koulp Ma-Pe
6.00 13.00 PUNKALAIDUN 8.50 15.05 17.40
| 13.05 Punkalaidun koulukeskus X | |
| | Oriniemi 8.40 | |
| | Koosanmaa X | |
6.10 13.20 Tursa 8.10 14.50 17.30
X X Urjalankylä X X X
| | Urjalan yhtenäiskoulu | 14.30 |
6.30 13.40 URJALA linja–autoasema 7.50 14.25 17.10



4. PUNKALAIDUN – ILLO – SASTAMALA

    Koulp Koulp
Haukankoski T |
PUNKALAIDUN koulukeskus 6.55 15.20
Illo 7.15 15.30
SASTAMALA linja-autoasema 7.35 15.55
VAMMALA ammattikoulu tienh. 7.40 |


4. SASTAMALA – ILLO – PUNKALAIDUN

    Koulp Koulp
VAMMALA ammattikoulu 13.55 16.00
SASTAMALA linja-autoasema 14.00 16.05
Tyrväänkylän koulu 14.20 |
Roismala 14.25 |
Illo 14.40 16.30
PUNKALAIDUN koulukeskus 15.00 16.40
Haukankoski (tarvittaessa) T T


5. YHDISTELMÄ
URJALA – PUNKALAIDUN – SASTAMALA
SASTAMALA – PUNKALAIDUN – URJALA

Koulp       Koulp
14.25 Urjala 17.10
15.25 Punkalaidun 16.40
15.55 Sastamala linja-autoasema 16.05


NOPEAT VUOROT

6. SASTAMALA – HUITTINEN

    Koulp Koulp
SASTAMALA linja-autoasema 5.50 14.05
Kiikka tienhaara 6.00 14.20
Keikyä tienhaara 6.05 14.25
HUITTINEN 6.20 14.40

Huittisissa yhteydet seuraaviin klo 14.45 lähteviin vuoroihin:
- Huhtamo
- Lauha/Raijala
- Palojoki
- Punkalaidun
- Rekikoski/Suontausta
- Vampula

Vuorossa kelpaavat kaikki Matkahuollon liput. Käteisellä maksettaessa hinta on aina 5 € matkan pituudesta riippumatta.

7. HUITTINEN – PEHULA – SASTAMALA

    Koulp Koulp Koulp Koulp
HAYO |   15.00  
HUITTINEN linja-autoasema 6.45 13.20 15.02 17.00
Kiviniemi X X 15.10 X
Pehula 7.00 13.40 15.20 17.20
Kiikka 7.15 13.45 15.25 17.25
Ammattikoulu tienhaara 7.25 X 15.35 X
Lukio X | | |
SASTAMALA linja-autoasema 7.30 14.00 15.40 17.40


7. KIIKKA – SASTAMALA

    Koulp
Kiikka ala-aste 13.05
Pehula ala-aste 13.10
Jussinpelto tienhaara X
Honkola X
Villilä 13.20
Perkiön tienhaara 13.25
Kilpijoki 13.30
Kiikka tienhaara/Valtatie 12 13.40
Sastamala linja-autoasema 14.00


7. SASTAMALA – PEHULA – HUITTINEN

      Koulp Koulp Koulp Koulp Koulp
SASTAMALA linja-autoasema 6.00 7.35 7.35   14.00 16.15
Sylvää l l l   X l
Lukio l l l   X X
Ammattikoulu tienhaara X l X   X 16.20
Kiikka tienhaara l 7.45 l   l l
Kiikka koulukeskus 6.15 l 7.45   14.25 16.30
Villilä l l l 8.05 l l
PEHULA 6.25 l l l 14.30 16.40
Jussinpelto tienhaara l l X 8.15 l l
Kiikka koulukeskus l l l 8.25 l l
Kauvatsa tienhaara l X l l T l
Villilä l 7.55 7.55 l T l
Karhiniemi l 8.00   l T l
Perkiöntien tienhaara X l   X T l
Kilpijoki l l   8.35 T l
Kiviniementie X l   8.40 T X
PEHULA l l   8.45 l l
Kiikka koulukeskus l l   8.55 15.00 l
HUITTINEN linja-autoasema 6.40 8.15       16.55
Hayo   8.20        

7.35 Sastamalasta lähtevällä vuorolta vaihtoyhteys Villilässä Huittisiin menevään vuoroon.


8. KIIKKA - VILLILÄ

    Koulp
Kiikka koulukeskus 15.05
Jussinpelto tienhaara 15.10
Pehula 15.15
Kiikka koulukeskus 15.20
Kilpijoki 15.30
Kiviniementie 15.40
Villilä 15.45


9. KEIKYÄ – SASTAMALA

    Koulp
KEIKYÄ 8.35
Pehula 8.45
KIIKKA 8.55
Ammattikoulu tienhaara X
SASTAMALA 9.10


10. SASTAMALA – KARKKU – KYRÖSKOSKI – IKAALINEN
IKAALINEN – KYRÖSKOSKI – KARKKU – SAStAMALA

Koulp Koulujen
loma-aikoina
Koulp       Ma-Pe Koulp
12.25 12.25 l IKAALINEN (Välikatu) 11.40 l
X X l Osara tienhaara X l
12.40 12.40 16.35 Kyröskoski 11.25 16.35
12.45 l 16.40 Hämeenkyrö l l
12.55 l l Heinijärven koulu l l
X l X Herttuala l l
X X 16.55 Haukijärvi 11.10 X
13.25 13.10 17.10 Mouhijärvi (Uotsola) 11.00 l
13.30 13.15 17.20 Häijää kiertoliittymä 10.50 16.15
13.40 13.25 17.25 Karkku 10.45 16.05
13.45 13.30 17.30 Heinoo tienhaara 10.35 16.00
l l l Ammattikoulu l 15.55
14.00 13.45 17.40 SASTAMALA linja-autoasema 10.25 15.50


11. YHDISTELMÄ
HUITTINEN – SASTAMALA – KYRÖSKOSKI
IKAALINEN – SASTAMALA – HUITTINEN

Koulp       Koulp
15.02 HUITTINEN 14.40
15.20 Pehula l
l Keikyä tienhaara 14.25
l Kiikka tienhaara 14.20
15.25 Kiikka l
15.40 SASTAMALA linja-autoasema 14.05
15.50 SASTAMALA linja-autoasema 14.00
16.05 Karkku 13.40
16.15 Häijää kiertoliittymä 13.30
16.35 Kyröskoski 12.40
l IKAALINEN 12.25


UUDET VAKIOVUOROT!

12. HUITTINEN – RAUMA – HUITTINEN

Koulp       Koulp
8.30 HUITTINEN 12.35
X Köyliö tienhaara X
9.00 EURA 12.05
X Naarjoki tienhaara X
9.15 Lappi tienhaara, Valtatie 12 11.50
X Äyhönjärvi X
X Aluesairaala, Valtatie 12 X
9.35 RAUMA 11.30

Raumalla ajetaan tarvittaessa Rauman Ammattioppilaitoksen, Rauman Kauppaoppi-laitoksen ja Otan koulun kauta.

UUDET VAKIOVUOROT!

13. SASTAMALA – HUITTINEN – ORIPÄÄ

    Koulp
SASTAMALA 5.50
Kiikka tienhaara 6.00
Keikyä tienhaara 6.05
HUITTINEN 6.20
Vampula, Kantatie 41 6.40
Virttaa, Loimaa tienh. X
ORIPÄÄ 7.00


UUDET VAKIOVUOROT!

14. ORIPÄÄ – VUORENMAA – HUITTINEN

    Koulp
ORIPÄÄ 7.10
Matkusjoki L 7.40
Vuorenmaa 7.50
Eskolantie L 8.00
HUITTINEN 8.22
HAYO 8.25


Merkkien selitykset

Ma-Pe = maanantaista perjantaihin
Koulp = koulupäivinä maanantaista perjantaihin
X = auto pysähtyy tarvittaessa ilman tarkkaa kellonaikaa
T = tarvittaessa
| = auto ei käy paikkakunnalla



Pidätämme oikeuden viranomaisten luvalla aikataulujen muutoksiin.
Myöhästymistapauksissa emme vastaa mahdollisesti katkeavista jatkoyhteyksistä.